Prinášame krátky rozhovor so stálicou slovenskej 3×3 scény Jaroslavom Cihom.

Ako sa ti pozdávala 3×3 sezóna v tomto roku?

Oproti minulej sezóne nastal určite organizačne posun k lepšiemu. Osobne si myslím,že po športovej stránke úroveň slovenských účastníkov mierne klesla pre nízky počet konkurencie schopných teamov. Pevne verím že v budúcnosti to bude lepšie a hlavne mladá generácia prinesie do ďalších rokov nový , svieži vietor.

Ako sa darilo tebe a tvojmu Letnému Vánku?

 Myslím si, že sme udržali výkonnosť z minulého roka, mrzí ma, že sa nám nepodarilo ani raz poraziť Energy Team,aj keď sme na to,hlavne na finálovom turnaji mali. Obhájili sme druhé miesto,ktoré je momentálne zrejme objektívnym odzrkadlením našich možností.

Ktoré turnaje ste absolvovali?

Okrem košickej časti tour sme sa zúčastnili všetkých turnajov. Absolvovali sme turnaje v Čechách, kde sme sa aj napriek veľkej konkurencii nestratili.

Čo teba osobne v sezóne najviac potešilo?

 Zapracovanie nového hráča do nášho teamu a výborné výsledky na českých turnajoch so zahraničnými účastníkmi.

Odkaz pre mladých ľudí prečo práve 3×3

 Je to rýchly dynamicky šport,kde sa človek musí okamžite prispôsobovať daným situáciám a rýchlo meniť taktiku počas zápasu,čo je podľa mňa oveľa zaujímavejšie. Navyše sa človek môže stretnúť,porozprávať a samozrejme zabaviť s komunitou 3×3 basketbalistov,čo vytvára rodinnú atmosféru.