Porozprávali sme sa s Ondrejom Haviarom, členom reprezentačného výberu Slovenska a úspešného víťaza SBA 3×3 Tour 2017 Energy Team 69.

Ako sa ti pozdávala 3×3 sezóna v tomto roku?

Sezónu hodnotím veľmi pozitívne. Myslím že sme sa zas o kúsok posunuli,zistili akým smerom sa vydať do budúcna a tiež sme získali nové skúsenosti a kontakty.

Ako sa darilo tebe a tvojmu teamu?

Za prvé nás dosť mrzí neúspech na reprezentačnej úrovni, ale zas na tej klubovej sa nám podaril celkom slušný výsledok najmä na turnaji v Moskve.

Ktoré turnaje ste so svojim teamom absolvovali?

Odohrali sme 2 kvalitné turnaje v Bosne a Hercegovine (Sarajevo a Uglievik), 2 turnaje v Českej republike, všetky turnaje Slovenskej Tour a challenger v Moskve.

Čo teba osobne v sezóne najviac potešilo?

Určite to bol výsledok na turnaji v Moskve.Aj keď ďalej na World Tour postupovali len 2, pred turnajom by sme konečné tretie miesto brali všetkými desiatimi.

Odkaz pre mladých ľudí, prečo práve 3×3?

Je to veľmi dynamický, atraktívny šport, ktorý sa posúva míľovými krokmi  vpred. Hra je veľmi rýchla a zaleží na každom jednom vašom rozhodnutí. Tým že sú v tíme iba 4 hráči, je ešte väčšia dávka zodpovednosti na každom jednom z nich. V neposlednom rade sa s 3×3 dá vidieť svet a cestovať po zaujímavých krajinách.