Sobota, 27. mája sa trojkový basketbal predstavil v  Banskej Bystrici.  Sídlisko Sásová sa stalo dejiskom už tretieho pokračovania SBA 3×3 Tour 2017. Celkovo 21 teamov sa predstavilo v krásnom slnečnom počasí na dvoch kurtoch, ktoré znamenajú svet. V našom prípade svet trojkového basketbalu. Veľmi nás potešila účasť až troch maďarských reprezentačných výberov. Treba pripomenúť, že Maďarky sú úradujúce európske šampiónky.

V mužskej kategórii sa malo pôvodne predstaviť 12 teamov, žiaľ aj napriek prihláseniu, z pre nás nepochopiteľných príčin, na turnaj 4 družstvá neprišli. Favoritom na prvenstvo v tomto kole bolo družstvo Energy Team 69. To zviedlo tuhý a dramatický semifinálový boj s dnes už legendárnym Letným vánkom na čele s Jarom Cihom.  Letný vánok prehral a predstavil sa tak v súboji o tretie miesto. Z druhej semifinálovej dvojice postúpil team Karton.sk, ktorý zdolal družstvo Okolo pol druhej.

Finále sa nieslo jasne v réžii Energy Team 69, ktoré sa stalo víťazom tretieho pokračovania SBA3x3 Tour. Tretie miesto si vybojoval Letný vánok.

V ženskej kategórii sa predstavilo 9 teamov z toho 3 maďarské reprezentačné celky. Reprezentačné družstvo Slovenska tentokrát bojovalo v Ostrave, Slovensko B pod hlavičkou Cross Country sa predstavilo v Banskej Bystrici a zviedlo dramatický súboj s maďarským výberom číslo 1 v semifinále turnaja. Po napínavej poslednej minúte náš team prehral jednobodovým rozdielom a zahral si tak o bronzovú  priečku.

Finalový súboj zvládol lepšie maďarský reprezentačný výber 1 nad výberom 2 a opäť v dramatickom závere si tretie miesto vybojovali naše dievčatá Cross Country.

Veľká vďaka patrí miestnym organizátorom Milošovi Krethovi a Petrovi Sliackemu za skvelú organizáciu a spoluprácu. Už teraz vieme, že sa o rok určite s tour do Banskej Bystrice vrátime.

SBA 3×3 Tour si dáva pauzu, ktorú vyplní reprezentačný turnaj mužov, žien a U18 v Podebradoch, ďalší víkend sa predstavia ženské a mládežnícke reprezentácie v Seredi a 17. júna pokračuje tour v Handlovej.

Výsledkový servis nájdete tu:

http://www.3x3planet.com/en/event/details/TMZ17BZCUYJYSSVK?tabView=Results

ďalšie informácie nájdete na:

facebook

https://www.facebook.com/3x3slovakbasket/

instagram

https://www.instagram.com/3x3slovakbasket/