Pred blížiacou sa premiérov slovenského tímu na jednom z podujatí prestížnej World Tour, ktorá sa bude konať tento víkend v Prahe, sme sa porozprávali s dušou slovenského tímu Meferes, Matúšom Mečiarom.

V akom zložení cetujete na Prague Masters, teda jedno z podujatí World Tour 2021?

Na WT cestujeme v zložení Martin Bílik, Jozef Vojtek, Andrej Kuffa a ja. Musím ale povedať, že o WT sa zaslúžil každý jeden člen Meferesu, vrátane nových tvári z Eurovea finále. O postup na tento turnaj sme ako tím tvrdo makali od roku 2018 a podriadili tomu všetko. Sme nesmierne radi, že to tento rok klaplo a berieme to ako odmenu za odvedenú prácu.

Aké sú očakávania tímu?

S tými očakávaniami by sme tentokrát narábali veľmi opatrne. Naším splneným cieľom je už samotná účasť medzi špičkou ľadovca 3×3 basketbalu. Na WT sa zo všetkých tímov ktorých je po celom svete približne 50 000, dostalo tento rok iba 46 vyvolených a medzi nimi aj my. Kvalita je tým pádom najvyššia možná. Samozrejme pojdeme do toho naplno, ale hlavne si to ideme  poriadne užiť.

Aké sú tvoje očakávania?

V kvalifikačnej skupine nás čaká aktuálne top 15ka sveta Graz, ktorý sme doteraz ešte nikdy nezdolali a víťaz preslávenej srbskej tour, ktorá je roky považovaná za najsilnejšiu na svete, Ralja. Každý vyhratý zápas bude čerešničkou na torte, keďže patríme k outsiderom turnaja. Ale ak mám byt úprimný, ideme ako vždy zvíťaziť a zabojovať o finálový turnaj pre 12 najlepších tímov sveta v Jeddahu.

Aké je to byť súčasťou World Tour?

Prebojovať sa na WT je snom každého 3×3 hráča. Tento rok zavítala WT do Dohy, Lausanne, Debrecínu, Montrealu, následuje Praha, Abu Dhabi, Mexiko city a Jeddah. Hrať čo i len na jednej z týchto zastávok je to najviac, čo môžete na klubovej úrovni v tomto športe zažiť. Hrať bok po boku s tímami, ktoré ste s obdivom dlhé roky sledovali a fandili im z pred tv je vrchol naších 3×3 karier. Takže poďme žiť svoj 3×3 sen, my sme pripravení !

Ďakujeme za rozhovor a prajeme pri premiére veľa štastia!