Program 3×3 Slovakia basketball je naozaj bohatý. Máme za sebou účasť na dvoch podujatiach Fiba women’s series, kvalifikačné turnaje o Euro Cup, čaká nás organizácia FIBA U23 Nations League a v neposlednom rade už túto sobotu štartujeme v Lučenci SBA 3×3 Tour 2021.

Je skvelé, že práve prvé podujatie odštartuje v basketbalovom meste akým Lučenec nepochybne je. Vďaka lokálnym organizátorom Simeonovi  Jackuliakovi a Milanovi Janošovovi sa národná tour po prvý krát predstaví práve tu, na krásnom mieste pred OC Galéria. Už tradične sa budú zápasy odohrávať na troch kurtoch v troch kategóriách. Hlavná kategória, teda ELITE, kategória žien a kategória do 18 rokov. Tento rok prichádzame s noivnkou a to, že každý hráč v kategórii Elite a Ženy dostane tzv. tour dres, v ktorom sa bude hrať na všetkých podujatiach. Vďaka nášmu partnerovi firme Budiš budú, mať aktéri zažehnaný smäd aj hlad. Okrem iného máme pre výhercov pripravené opäť zaujímavém prize money  a samozrejme zaujímavú porciu bodov do rankingu.

Zápasy vyraďovacej fázy turnaja budú streamované, komentované a publikované cez ďalšieho z našich partnerov šport.sk

COVID OPATRENIA:

Každý hráč sa musí preukázať negatívnym PCR/ATG testom, certifikátom o očkovaní, prípadne dokladom o prekonaní ochorenia. Bez týchto dokladov žiaľ hráč nemôže zasiahnuť do turnaja!

Pre divákov a súťažiacich je povinný negatívny výsledok RT-PCR/LAMP testu nie starší ako 72 hodín alebo Ag testu nie starší ako 24 hodín

Prevádzky, služby a hromadné podujatia – Koronavírus a Slovensko (gov.sk)

ALEBO

Certifikát o absolvovaní očkovania (nie mladší ako 21 dní od prvej dávky!!!)

Prevádzky, služby a hromadné podujatia – Koronavírus a Slovensko (gov.sk) (uplne naspodku)

Vyvrhcolením tour bude finále v bratislavskej Eurovea, kam sa kvalifikuje 16 top tímov v rámci rebríčka SBA 3×3 TOUR 2021. Víťaz SBA 3×3 Tour má garantované miesto v kvalifikácií jedného z podujatí prestížnej World Tour. Samozrejme týka sa to kategórie ELITE.

Základné informácie:

Miesto podujatia: OC Galéria, Lučenec

Dátum: 3.7.

Štart: 10:00

Prezentácia tímov: 9:00 – 9:30

Viac info: SBA 3×3 TOUR 2021 – Lučenec (fiba3x3.com)