Druhá edícia SBA 3×3 Tour 2017 začne písať prvú kapitolu 6. mája v nádhernom športovom areáli x-bionic® sphere. Na piatich kurtoch sa rozohrá súboj o účasť v prestížnom finále, ktoré sa bude konať 15. júla na námestí pred Eurovea. V tomto roku, okrem spomínaného X bionic spehre, navštívime mestá Košice, Banskú Bystricu, Handlovú.  V každom z miest rozložíme svoj stan na atraktívnych a frekventovaných plochách. O víťazstvá a postup na celoslovenské finále sa bude bojovať v kategóriách Muži, Ženy, U18 chlapci, U18 dievčatá. V dospelých kategóriách sa okrem bodov bude hrať aj o zaujímavé „prize money“, mládežníci zabojujú o zaujímavé vecné ceny v podobe športového oblečenia od renomovaných svetových značiek.

Slovenská basketbalová asociácia podobne ako ostatné basketbalové zväzy na svete rozbehla oddelenie 3×3 basketbalu, spustila celoslovenskú tour a pripravuje reprezentačné výbery na podujatia organizované FIBA (medzinárodnou basketbalovou asociáciou). V rámci národnej tour majú jednotlivé družstvá šancu zabojovať o postup na kvalifikačný turnaj, ktorý im zabezpečí postup na prestížnu sériu podujatí pod značkou World Tour. Jednotlivci majú možnosť predviesť svoje schopnosti a zabojovať tak o to najcennejšie a to reprezentačný dres.

Okrem 3×3 basketbalu je tour aj kultúrno spoločenským podujatím a predstavením regiónov, v ktorých sa jednotlivé kolá konajú. Slovenská basketbalová asociácia sa snaží prilákať čo najväčšiu masu ľudí, či už hráčov, alebo divákov. V rámci jednotlivých podujatí sa vytvára komfort nie len pre hráčov, ale aj návštevníkov. Pripravujeme rôzne oddychové zóny, fan zóny, zábavu pre tých najmenších, atraktívny hudobný doprovod.

Prihlasovanie na jednotlivé turnaje je rovnaké ako minulý rok a to cez celosvetový portál www.3x3planet.com, kde si každý hráč vytvorí svoj hráčsky profil a prihlási svoj team na jednotlivé podujatie. Presný popis ako si profil vytvoriť a ako registrovať team nájdete na našom webe www.3x3sba.com v sekcii „REGISTRÁCIA“.

Informácie o formáte a spôsobe postupu na záverečný finalový turnaj nájdete v sekcii INFORMÁCIE/VYHLÁSENIE SÚŤAŽE.

NEZABUDNITE PRIHLASOVANIE NA PRVÉ PODUJATIE, KTORÉ SA KONÁ 6.5. V X BIONIC SPHERE TRVÁ DO 3. MÁJA!

http://3x3planet.com/en/event/details/TMZ17BZCUECFQSVK

 

Program SBA 3×3 Tour 2017:

6.5. 2017 x-bionic® sphere, Šamorín

14.5. 2017 OC Galéria, Košice

27.5. 2017 Sásová, Banská Bystrica

17.6. 2017 Námestie Baníkov, Handlová

15.7. 2017 Finále – Eurovea, Bratislava

Kde nás nájdete:

http://3x3slovakbasket.sk/

@3x3slovakbasket

https://www.facebook.com/3x3slovakbasket/