Už tento piatok štartuje prvé krajské kolo projektu ŠKOLSKÝ ŠPORT  v 3×3 basketbale chlapcov a dievčat. Prvým krajom, ktorý v spolupráci s SBA toto kolo usporadúva je kraj nitriansky. Dejiskom turnaja chlapcov a dievčat bude ZŠ Saratovská v Leviciach. O postpup na veľké celoslovenské finále, ktoré sa bude konať v Xbionic zabojuje v rámci kraja 6 základných škôl v kategórii chlapcov a 6 základných škôl v kategórii dievčat. V rámci krajských kôl projektu nás čaká ešte dalších 7 podujatí a následne, už spomínané veľké finále.

V školskom roku 2023/2024 je do projektu školský šport 3×3 basketbal zapojených v chlapčenskej kategórii 629 základných škôl a v kategórii dievčat 497. Celkovo sa v tomto školskom roku zapojilo 2894 chlapcov a dievčat. 3×3 basketbal sa predstaví ešte v Seredi, Prešove, Starej Ľubovni, Banskej Bystrici, Trenčíne. Čakáme na organizátorov v rámci bratislavského a košického kraja.

Sezóna 2024 štartuje teda v piatok, 22. marca prvý podujatím krajského kola projektu školský šport. Už čoskoro predstavíme dátumy a miesta podujatí SBA 3×3 Tour 2024. Sledujte náš web a samozrejme sociálne siete.