11924966_1037888582922680_384558845529216671_n   11011898_10206119435202685_3235782964842368683_o

11947479_10206119430762574_3990682439648706268_n   11898877_10206119432602620_3887472231712752022_n

Smer Minsk……………….

Po úspešnom absolvovaní veľmi náročnej kvalifikačnej skupiny, sa naša dievčenská 3×3 reprezentácia, predstavila na absolútne prvých Majstrovstvách Európy U18, ktoré sa konali v bieloruskom Minsku.

Reprezentačný výber si rozložil svoj stan v športovej hale Sokolovňa v Seredi, za čo patrí veľká vďaka miestnemu BK Lokomotíva Sereď.

Pod trénerskou taktovkou Richarda Kamenského dievčatá absolvovali trojdňový prípravný cyklus. Nasadenie, veľká dávka túžby pobiť sa o dve postupové miesta sa preniesli aj do tréningového procesu. Dievčatá pristupovali k tréningovému procesu z maximálnou dávkou profesionality.

 Sucháre a bolebruch

V momente keď si každý jeden člen výpravy myslel, že je všetko v poriadku, príprava dopadla skvele, dievčatá boli maximálne pripravené, zasiahol náš team žalúdočný démon, ktorý odpísal 3 zo 4 reprezentantiek. Snahou všetkých bolo aby dievčatá boli fit do piatkového úvodného zápasu v skupine. Cesta do dejiska šampionátu bola preto veľmi náročná. Streda a štvrtok boli dni ktoré po fyzickej stránke dievčatá veľmi oslabili. Sucháre, sucháre a zase sucháre….

Šampionát

Nádherné prostredie, skvelá atmosféra, enormný divácky záujem a kvalitný trojkový basketbal. Toto je stručná charakteristika 1. Majstrovstiev Európy, tejto vekovej kategórie.

Šampionátový kľúč bol jasný….Zo základnej skupiny postupovali len prvý dvaja. My sme sa ocitli v skupine kde boli našimi súpermi družstvá Španielska, Talianska a Belgicka…absolútna špička.

Vedeli sme už pred šampionátom, že poraziť tieto tri družstvá bude nesmierne náročné, aj keď v kvalifikačnej skupine sme to zvládli. Žiaľ črevná viróza zobrala dievčatám veľkú časť síl, ktoré v zápasoch chýbali či už v obranných činnostiach alebo útočných. Keď k tomu pridáme slabú streleckú efektivitu spoza trojkového oblúka, očakávať postup sme nemohli.

Celkové umiestnene troška skresľuje pohľad na kvalitu nášho výberu, keďže naša skupina patrila k najťažším, kdežto v iných skupinách boli družstvá kvalitatívne horšie. Netreba však hľadať výhovorky, keď chcete byť najlepší, musíte najlepších porážať, tak ako tomu bolo na kvalifikácii.

Dievčatám však patrí veľká vďaka, nie len za bojovnosť , ale aj za reprezentáciu našej krajiny. Môžeme byť na ne právom hrdý.

Michaela Sedláčková from Slovak Republic…..

Ako raz jeden moderátor počas finále hokejových majstrovstiev sveta povedal „dobre to znie dobre sa to počúva“. Bolo tomu tak aj v prípade Mišky Sedláčkovej, ktorá v silnej konkurencii hráčok, vyhrala individuálnu súťaž „skill contest“. Po absolvovaní prvého kola postúpila s druhým najlepším časom do semifinále, kde vyradila taliansku reprezentantku. Vo finále sa stretla s Belgickou reprezentantkou, ktorá však ťahala za kratší koniec a Miška svojou skvelou technikou vyhrala.

 3×3 basketbal…………

Na vlastné oči sme sa presvedčili, že trojkový basketbal ide míľovými krokmi vpred, nie len po hernej stránke, ale aj po organizačnej. Divácky záujem bol priam fantastický. Hľadiská na oboch kurtoch boli plné od prvého až do posledného zápasu, najmä počas duelov domácej reprezentácie bola atmosféra priam elektrizujúca. Bolo skvelé, že Slovensko malo šancu byť súčasťou toho nádherného športového divadla.

 

Richard Kamenský (tréner):

Príprava bola náročná, odohrali sme mnoho prípravných zápasov, zlepšovali sa od zápasu k zápasu, no tak, ako pred Majstrovstvami sveta, keď skončila Monika Krajčovičová v nemocnici a nemohla na majstrovstvá vycestovať, nás postihla ďalšia smola. Večer, deň pred odletom, nebola iná možnosť, než navštíviť pohotovosť, pretože všetky baby okrem jednej postihla silná črevná viróza a na zlepšenie stavu pomohla až injekcia. Všetci sme ale verili slovám doktorov, že do rána sa stav zlepší, deň voľna pred zápasmi pomôže a na ihrisku už nastúpime v plne sile. Bohužiaľ, zdravotné komplikácie sa odzrkadlili na výkone dievčat. Všetky 3 zápasy sme začali dobre a prvé 3 minúty hrali tak, ako keby sa 2 dni predtým nič nestalo. Škoda, že s plynúcim časom sily dochádzali a i napriek tomu, že dievčatá bojovali o každý kúsok na ihrisku, o každú loptu, na súperov to nestačilo a všetky 3 zápasy v základnej skupine sme prehrali a do vyraďovacích bojov nepostúpili.
Slovensko – Španielsko 7:17, Taliansko – Slovensko 18:13, Belgicko – Slovensko 21:9.

Miška Grigerová, Monika Krajčovičová, Ema Mihaljevičová a Miška Sedlačková. Som na Vás hrdý, ďakujem a gratulujem.

 Marek Adamčík (manažér 3×3 SBA):

Bolo skvelé byť súčasťou  tak významného športového podujatia. Veľmi nás teší, že toto leto absolvovali reprezentácie U18 a ženy váci takýchto podujatí. Dievčatá sa predstavili na Majstrovstvách sveta, Majstrovstvách Európy, ženy nás reprezentovali na 1. Európskych hrách v Baku. Náročné obdobie, ale krásne. Som hrdý, že naša malá krajina začala výrazne rezonovať vo svete trojkového basketbalu. Pevne verím a pracujeme na tom, aby sme sa stali pevnou súčasťou tohto sveta v každej kategórii.

Čaká nás veľa práce, komunikácie so školami, klubmi, trénermi, hráčmi, ale tešíme sa na túto výzvu.