LOGOS_NOTRANSP

Najväčšie športové podujatie pre študentov, absolventov a mladých nadšencov športu otvára svoj ďalší ročník. Unihry, ktoré založili piati študenti Ekonomickej univerzity v Bratislave v roku 2009 pretrváva až doteraz a každý rok sa tešia veľkej návštevnosti. To, čo prvotne vyzeralo len ako akcia pre väčšiu partiu študentov, sa zmenilo na športovo-zábavný deň plný oddychu a relaxu, kde sa stretávajú nie len študenti, ale aj niekoľkoroční absolventi z rôznych vysokých škol, ktorých spájajú spoločné spomienky, chuť súťažiť a zabávať sa pod dohľadom skúsených a profesionálnych športovcov.

V poradí ôsme Univerzitné hry sa uskutočnia už 15. mája 2016 a prinesú  so sebou širokú škálu športových kategórií. Tie budú zastrešovať ľudia, ktorí sa jednotlivým športom profesionálne venujú. Zastúpenie na Unihrách majú študenti univerzít z celého Slovenska, ktorí si majú chuť zmerať sily až v desiatich súťažných kategóriách. Pravidelnú účasť potvrdzujú aj tímy z poza hraníc, konkrétne z Českej republiky.

Areál Fakúlty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského (FTVŠ) v Bratislave, ponúka už každoročne „pôdu“ pre tento deň, kde budú môcť návštevníci bezplatne sledovať rôzne športy, povzbudzovať svojich známych, či vyskúšať si jednu z ponúkaných sprievodných aktivít.

Tento rok sa návštevníci môžu tešiť aj na  bezplatné boxerské tréningy,  bezplatné funkčné tréningy, ranný strečing pred jednotlivými turnajmi, jumping workshop, rozhovory s profesionálnymi športovcami, trénermi a výživovými poradcami alebo si môžu vyskúšať aj bezplatný bumperball. Okrem toho, si každý návštevník môže požičať rôzne športové príslušenstvo a spríjemniť si tento deň aj nesúťažne.

Zasúťažiť si môže naozaj každý, a to v niekoľkých kategóriách. Tímovú súdržnosť môžu súťažiaci preukázať vo  futbale, florbale, beach volejabe, stolnom futbale či streetballe (zastrešuje Slovenská basketbalová asociácia a FIBA). Dravosť a vytrvalosť v tenise, bedmintone a  jumping maratóne. Street workout ukáže ako súťažiaci dokážu pracovať s vlastnou váhou a chýbať nesmie aj fyzicky najmenej náročná aktivita- šach. Podmienkou pre zapojenie sa do súťaží je registrácia (www.unihry.sk/registrácia/) a uhradenie symbolického štartovného.

Zaujímavosťou na tohtoročných Unihrách je, že súťaž v Street workoute bude oficialnym Warm up podujatím pred blížiacimi sa Majstrovstvami Slovenska v Street workoute, ktoré sa uskutočnia 4. júna v Žiline.

Pre každého účastníka si pripravili zaujímave aktivity a súťaže aj partneri tohto podujatia ako napríklad personálna agentúra Lugera Makler, ktorá predstaví zaujímave pracovné ponuky zamerané práve pre ľudí, ktorí maju športove cítenie a športom sa chcú aj v budúcnosti živiť.

Založiť si môžete výhodne stavebné sporenie od Prvej stavebnej sporitelne či cestovné, úrazovené poistenie od spoločnosti Union, ktoré bezpochybne bude každý, letný cestovateľ vyhľadávať a pre šťastného výhercu čaká aj úžasne, nové BMW X 1 na víkend s plnou nádržou, ktoré môžete na tohtoročných Unihrách vyhrať.

Unihry svojou dlhoročnou tradíciou spájajú komunity ľudí, ktorí sú na jednej strane odlišní, ale na druhej strane športovým duchom rovnakí. Tím organizátorov aj preto uvažuje rozšíriť podujatie do ďalších slovenských miest a priniesť toto posolstvo k ďalším mladým ľuďom.

Prídte a stante sa súčasťou ďalšieho, skvelého športového Unihry dňa.

 

Unihry štartujú SBA 3×3 tour

Z Unihier až na Moscow Open

V nedávnej tlačovej správe sme Vás informovali o blížiacom sa 8. ročníku Univerzitných hier, ktoré sa uskutočnia už 15. mája na pôde Fakúlty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave.

Jednou z najatraktívnejších športových kategórii na Unihrách je „trojkový basket“ alebo hovorovo zaužívaný názov streetball. Práve tejto kategórii sa organizátory Unihier venujú každý rok a vynakladajú veľke úsilie na to, aby turnaj, ktorý spadá do slovenskéj 3×3 tour bol aj na Unihrách ako to je zvykom už niekoľko rokov.

Tomáš Kizak (Integrácia študentov, o.z.): „trojkový basket je tradičnou športovou kategóriou na každoročných Unihrách a sme veľmi radi, že aj tento rok bude táto kategória súčasťou nášho športového programu. Nakoľko 3×3 streetball ako ho poznáme je ponovom organizovaný Slovenskou basketbalovou asociáciou (SBA) v spolupráci s FIBA, bolo v záujme udržania nášho športového projektu a určitej kvality programu nakopnuť spoluprácu práve s SBA. Na základe týchto skutočnosti sme urobili všetko preto, aby sme vytvorili novú a verím, že aj dlhodobú spoluprácu, ktorá sa podľa mojho názoru dobre naštartovala a verím, že spolu zabezpečíme ďalší kvalitný ročník streetbalu na tohtoročných Unihrách. Taktiež sa touto cestou chcem v neme nášho organizačného tímu poďakovať za spoluprácu so Slovenskou streetbalovou asociáciou, ktorá sa 3×3 basket tour venovala až do minulého roka 2015.

Čo prinesie účastníkom tohtoročný streetbal na blížiacich sa Unihrách ?

Každý registrovaný a hlavne úspešný účastník môže v rámci svojej kategórie získať body, ktoré ho posúvaju v celkovom rebríčku slovenskej SBA 3×3 tour a tým sa prebojovať až na Moscow Open reprezentujúc Slovensko.

Marek Adamčík (3×3 SBA): „ Veľmi nás teší, že sme sa ako asociácia spojili práve s tak zaujímavým podujatím ako sú UNIHRY. Keďže pre medzinárodnú basketbalovú federáciu FIBA je práve „trojkový“ basketbal jednou z priorít, chceme my ako asociácia pripraviť podujatie na špičkovej úrovni so zázemím, rozhodcami, logistikou, zaujímavými cenamia taktiež postupom na celoslovenské finále, odkiaľ je možný postup na Moscow Open.