Prvomájová streda patrila prvému podujatiu slovenskej časti CENTRAL EUROPE TOUR 2019. Priaznivci trojkového basketbalu mohli vidieť v akcii našu i časť širšej svetovej špičky v rámci krásneho multišportového podujatia UNIHRY. Do hlavného mesta zavítali okrem slovenských hviezd aj profesionálne družstvá zo Srbska, Slovinska či Bosny. Naši hráči si mohli zmerať sily s jedenástym, dvadsiatymšiestym a tridsiatymprvým tímom svetového renkingu a diváci mohli zažiť na vlastné oči špičkový trojkový basketbal. Okrem postupu na česko-slovensko-poľské finále, ktoré sa uskutoční v Pardubiciach, hrali družstvá o zaujímavé prize money.

Úvodný turnaj bol rozdelený do dvoch častí. Predpoludním sa hrali zápasy v kategóriách žien a U18 chlapcov. Zaujímavé zápasy, zápal pre hru a taktiež skvelý trojkový basketbal mohli diváci vidieť v podaní mladých nádejí a taktiež nežného pohlavia, kde sa opäť predstavila legenda ženského trojkového basketbalu Alexandra Riecka a ako inak, spolu so svojim teamom získala prvé miesto. Treba podotknúť, že nešlo o známe Vydýchané  z lavičky.

Poradie ženy:

1.miesto: Nedohodli sme sa

2.miesto: Dirdžiho dievčatá

3.miesto: Flying Tigers

Poradie U18 chlapcov:

1.miesto: Pišta Hufnágel

2. miesto: Ripkeezy

3. miesto: Dzivočáci

Zápasy mužskej ELITE kategórie začali na pravé poludnie. Pole 23 tímov sa predstavilo v šiestich skupinách, odkiaľ si len víťazi zabezpečili postup do vyraďovacích bojov. Všetci papieroví favoriti úlohu splnili a postúpili. Z nášho pohľadu nás teší, že si postup zabezpečil Energy Team, Mefferes Prievidza a dnes už legendárny Letný Vánok. Zo zahraničných družstiev si postup zabezpečila Ralja Intergalactic,  Olimp a Ecos Romari Vitez. Dramatické súboje a špičkový trojkový basketbal predviedli všetci postupujúci. Z víťazstva sa na našom prvom podujatí tešil team Olimp, ktorý v asi najlepšom finále éry SBA 3×3 Tour porazil chalanov z Ralja Intergalactic a vybojoval si tak postup na záverečný finálový turnaj.

Poradie ELITE:

1.miesto: Olimp

2. miesto: Ralja Intergalacit

3. miesto: Mefferes Prievidza

Marek Adamčík (Slovenská basketbalová asociácia): „Nevedeli sme sa dočkať štartu ďalšieho ročníka. My ako Slovenská basketbalová asociácia sme veľmi radi, že sa nám darí úroveň 3×3 Tour posúvať ďalej, o čom svedčí spolupráca s českou a poľskou federáciou v rámci Central Europe Tour. Málo ľudí si uvedomuje, že tento olympijský šport je ďalšou obrovskou popularizáciou basketbalu. Všetci na Slovensku môžeme byť hrdí, že naše turnaje sú v rámci svetového rankingu obodované ako top turnaje a chodia k nám top svetové družstvá, lebo sa tu cítia dobre a majú možnosť odohrať kvalitné zápasy na zaujímavých miestach a tiež spoznať krásy Slovenska. Aj toto je cesta ako propagovať náš basketbal a v akejkoľvek forme.