V stredu, 24. mája sme v spolupráci s Národným športovým centrom a lokálnymi organizátormi ukončili premiérové krajské kolá základných škôl v rámci projektu školský šport v 3×3 basketbale. Tento populárny olympijský šport dostal zelenú v školskom roku 2022/2023.

Slovenská basketbalová asociácia a jej oddelenie 3×3 basketbalu aktívne spolupracovalo na projekte od úplného začiatku. Jednotlivé regionálne kolá v rámci krajov boli konzultované s lokálnymi organizátormi, finále v rámci jednoltivých krajov už bolo pod odborným dohľadom Slovenskej basketbalovej asociácie, ktorej pomoc nebola len po športovej stránke, ale aj materiálnej. Na každé krajské kolo boli delegovaní rozhodcovia, zabezpečené boli oficiálne lopty 3X3, scoreboardy a časomiery na 12 sekundový útok. Všetko bolo pripravené a zabezpečené tak, aby sa krajské kolá hrali podľa platných pravidiel FIBA 3×3. Na všetkých turnajoch sme pracovali s FIBA 3×3 online platformou eventmaker, takže každé jedno z krajských kôl bolo zverejnené na oficiálnej FIBA 3×3 stránke HOME – FIBA 3×3.

Počas mesiacov marec až máj sme spoluorganizovali 8 krajských kôl v 9 mestách po celom Slovensku. Do krajských kôl sa zapojilo 422 žiakov a žiačok. Celkovo sa v jednotlivých turnajoch odohralo 200 zápasov a zapojilo sa 108 školských tímov.

Veľké SUPERFINÁLE projektu školský šport sa uskutoční v krásnom športovom centre nedaleko Bratislavy v X-BIONICSPEHERETurnaj v 3×3 basketbale bude situovaný vo vonkajších priestoroch, hrať sa bude na špeciálnom 3×3 kurte a podľa pravidiel FIBA 3×3.

Najväčšie školské športové podujatie na Slovensku bude prebiehať v dňoch 13. a 14. júna 2023 .

SUPERfinále Školský šport 2023 privíta približne 1200 účastníkov, žiakov a učiteľov základných škôl z celého Slovenska, ktorí budú súperiť o trofeje majstrov Slovenska v deviatich športových disciplínach.

Počas dvoch dní očakávame návštevnosť asi 1500 detí a rodičov zo Šamorína a okolia. Pre žiakov tradične pripravujeme spoločne s národnými športovými zväzmi perfektné súťažné podmienky a pre návštevníkov podujatia bude pripravená FUNzóna na ploche viac ako 4000 m2 plná športových atrakcií.