Po dvojdňovom podujatí v Nitre pri OC Promenada, sme sa presunulido hlavného mesta, do najväčšej a najlegendárnejšej mestskej časti Petržalka. SBA 3×3 Tour 2023 bola súčasťou skvelého trojdňového podujatia pod názvom DNI PETRŽALKY. Táto kultúrno spoločenská udalosť plná športu, hudobných vystúpení, atraktcií pre deti a dobrého jedla prilákala do areálu dostihovej dráhy desiatky tisíc návštevníkov, čo sa samozrejme odrazilo aj na počte divákov na našej 3×3 tour. Na dvoch kurtoch sa počas dvoch dní odohralo 64 zápasov v troch kategóriách. Veľmi nás teší, že ssa nám podarilo otvoriť ajženskú kategóriu, kde sa predstavili naše a rakúske reprezetnačné výbery. Celkovo sa do turnaja zapojilo 136 hráčov a hráčok, z 36 registrovaných tímov. Počas dvoch dní mali diváci možnosť vidieť zaujímavé a najmä dramatické zápasy. Tí ktorí sa nemohli podujatia zúčastniť priamo, na fb profile Slovenskej basketbalovej asociácie sme pripravili tradične kvalitný komentovaný live stream v spolupráci s SH Design, s.r.o.

Prvý hrací deň v znamení mládežníckho turnaja

BSC Bratislava zorganizoval počas prvého hracieho dňa fantastický mládežnícky 3×3 turnaj, ktorý ideálne zapadol do celého konceptu Dní Petržalky. 30 tímov v dvoch kategóriach, takmer 150 chlapcov a dievčat vo veku od 12 do 17 rokov bojovalo na dvoch kurtoch o celkové prvenstvo. Hlavnou myšlienkou turnaja však propagácia  basketbalu veľkej mase ľudí porstredníctvom 3×3 formy. Veľká vďaka patrí organizátorom z basketbalového klubu BSC za úžasnú organizáciu a veľkú masu detí.

Veľká vďaka patrí  aj starostovi Petržalky pánovi Jánovi Hrčkovi, korý nám vytvrotil nadštandardné podmienky a bol nápomocný pri samotnej organizácii.

Už túto sobotu sa vidimé v Seredi

Jedným z tradičných podujatí našej 3×3 tour je mesto Sereď. Námestie slobody sa počas nasledujúceho víkendu premení na 3×3 arénu. Piatok bude patriť detskému turnaju a sobotu odpálime vo veľkom štýle SBA 3×3 Tour v troch kategóriách.

Viac informácií o turnaji a možnosti prihlasovania nájdete tu:

SBA 3×3 Tour Sereď (fiba3x3.com)

Základné informácie:

miesto podujatia: Námestie slobody, Sereď

dátum: 1.7. 2023

začiatok turnaja: 9:00