SBA 3×3 Tour 2020 sa blíži do svojho veľkého finále. Posledným možným kvalifikačným podujatím bol Trenčín, kde sa stretli takmer všetky top tímy z Čiech, Slovenska, zastúpenie tu malo Poľsko aj Rakúsko.
V doterajšom priebehu sa do jednotlivých turnajov zapojilo 352 hráčov v 122 tímoch. Na jednotlivých zástavkách sme mali možnosť vidieť top družstvá zo Slovenska, Česka, Poľska, Rakúska a Slovinska.
Posledné podujatie, finále, tohto ročnej edície 3×3 tour sa uskutoční už tradične, v krásnych priestoroch bratislavskej Eurovea. Finálový turnaj je na pozvánky pre 16 najlepších tímov v kategórii ELITE, 6 a 6 v kategórii U18 chlapci a ženy. Hrať sa bude na dvoch kurtoch.

Vzhľadom na situáciu spôsobenú covid -19 komunikujeme s FIBA ohľadom nášho statusu SATELLITE, keďže momentálne sa na Masters postupuje len na základe rankingu. Tým pádom sú pozastavené všetky CHALLENGER turnaje, čo sa automaticky týka aj SATELLITE statusu. Pracujeme na rôznych alternatívach.

Jedno je isté, v sobotu v Eurovea hráme o tradičné finančné odmeny v kategóriách mužov a žien a samozrejme o titul šampióna Slovenska v tejto sezóne 3×3 v kategóriách ELITE, Ženy a U18/Chlapci.
Priatelia, vidíme sa v sobotu v bratislavskej Eurovea.