Prvý krát zavítala SBA 3×3 Tour do Svitu. Dva dni plné 3×3 basketbalu boli skvelé. Spolupráca s domácim klubom Iskra Svit, priviedla do areálu vedľa Iskra Arény  najskôr 40 tímov v 10 kategóriách, ktorým dominovali najmä tie mládežnícke, čo nás naozaj veľmi teší. V krásnej atmosfére, sa odohrávali súboje tých najmenších baskeťákov a baskeťačiek, ako aj ich starších rovesníkov.

Nedeľa patrila tímom bojujúcim o finálový turnaj v rámci SBA 3×3 Tour 2021. 25 tímov v troch kategóriách bojovalo o body, prize money a v neposlednom rade o čo najlepšie umiestnenie do ďalších bojov. Do Svitu zavítali takmer všetky slovenské top tímy na čele s Meferes Prievdiza, Energy teamom, novými a staronovými tímami, ktoré sa pravideľne zúčastňuju všetkých podujatí tour ako napríklad NepřepepřeteNámVepře, 3×3 Košice , Seen a AOS.

V rámci kategórie žien sa predstavili naše reprezentačné výbery žien a U23, ktorým úspešne sekundovali mladšie baby z tímov Roses, Omšové víno a Ruža girls. Podľa predpokladov si prvé dve miesta rozdelili naše reprezentačné výbery, ktoré absolvovali okrem iného aj kvalitne obsadený turnaj českej Chance Tour deň predtým. Ako organizátor sme veľmi radi, že sa ženská kategória otvorila a priniesla zaujímavé zápasy.

Nemenej zaujímavá bola aj kategória U18 chlapcov. Všetky družstvá ktoré sa do turnaja zapojili predviedli  kvalitné 3×3 basketbalové predstavenie. Je pozitívne vidieť, že čoraz viac chlapcov v tejto vekovej kategórii navštevuje turnaje tour. Je to veľmi dobré najmä pre budúcnosť 3×3 basketbalu, ktorého ciele sú tie najvyššie.

Ďakujeme Iskra Svit, ďakujeme všetkým zúčastneným. SBA 3×3 TOUR 2021 pokračuje už nasledujúcu sobotu v Handlovej, po prvý krát pod hlavičkou úspešného miestneho mládežníckeho basketbalového klubu ŠBK.

Základné informácie:

Kategória muži:

  1. miesto: Meferes Slovakia
  2. miesto: NepřepepřeteNámVepře
  3.  miesto: Seen

Kategória ženy:

  1. miesto: Slovensko ženy
  2. miesto: Slovensko U23
  3.  miesto: Omšové víno

Kategória U18:

  1. miesto: Fajnovka
  2. miesto: Rim Protectros
  3.  miesto: Čikoti

Foto: https://bit.ly/3BjPlHn

Video: čoskoro