IMG_5964 IMG_5967

IMG_5968 IMG_5969

Sobotňajšia extra dávka 3×3 basketbalu v Žiline s účasťou 64 tímov sa hrala až v 5 kategóriách – muži, ženy, muži U18, ženy U18 a mix U15. Tretie kolo na Považí poznačil aj dážď, basketbalové zápolenia sa tak museli presunúť do miestnych hál.

Suverénnym spôsobom ovládol kategóriu mužov celok ENERGY TEAM 69, ktorý vyhral všetky zápasy. Stopercentnej bilancii pomohol aj Lukáš Hoferica, 3. najlepší hráč 3×3 basketbalu na Slovensku, ktorý bol svojou robustnou postavou (200 cm/115 kg) neoddeliteľnou súčasťou tímu. Toto mužstvo potvrdilo svoje kvality tiež na predchádzajúcich kolách tour. V Bratislave obsadil ENERGY TEAM 69 tretiu priečku, z Košíc si jeho basketbalisti odniesli celkové víťazstvo, na ktoré nadviazali znovu v Žiline. Striebornú pozíciu si vybojovalo družstvo Štyria, syn a pes, ktoré prehralo iba vo finále. Tretie miesto získal WORLDIGO TeamMEFERES na čele s Jozefom Tremlom, ktorý figuruje na 12. pozícii 3×3 slovenského rankingu. Jeho tím skončil na bronzovej priečke aj v Košiciach.

Vydýchané z lavičky zvíťazili v kategórii žien, keď vyhrali všetky stretnutia. Svoju dominanciu potvrdili Felixová, Mračková, Pribulová a Riecka taktiež v Bratislave. Za líderkami sa ocitli dievčatá z Cross Country, ktoré podľahli iba konečným víťazkám. Porazený tím vo finále sa spoliehal predovšetkým na výkony Sandry Hujsiovej. Ženský celok Sweet Nothing disponoval najvyššie nasadenou hráčkou zo 65. miesta, ktorou bola Romana Ďurneková, a napriek tomu sa im podarilo obsadiť bronzovú pozíciu. Vo svojom ťažení neuspeli iba proti Vydýchaným z lavičky.

Kategóriu chlapcov do 18 rokov vyhral Club of the Ninjas, v ktorom diktoval tempo Ľuboš Blažíček nachádzajúci sa na 80. mieste rebríčka 3×3 v rámci Slovenska. Hoci mala Legendárna Crew lepší bodový priemer na zápas ako víťaz turnaja, vo finále si lepšie počínali basketbalisti z Club of the Ninjas. Podľa rebríčkového postavenia bol ťahúňom mužstva Samir Hebibi. Posledná medailová priečka patrila družstvu Sedíme v aute, ktoré sa dostalo do top trojky aj v Bratislave, tam však boli úspešnejší – obsadili druhé miesto.

Tri oriešky nepocítili trpkosť prehry ani raz a po bratislavskej bronzovej priečke sa im podarilo stať sa najlepším 3×3 ženským tímom do 18 rokov. Víťazkám skvele sekundovali Háberová, Horváthová, Magulová a Rafanidesová zo zoskupenia T.E.A.M. Slovakia A, ktoré sa v štvrťfinále stretli so svojou „rezervou“ T.E.A.M. Slovakia B. Á-čko však zabralo viac a vyhralo najtesnejším rozdielom. Poslednú medailovú priečku zabrali Trénerove Džermilky. Vo svojom výbere mali Emani Price, 17-ročnú hráčku amerického pôvodu.

Do špeciálnej kategórie možno zaradiť tímy mixov do 15 rokov. Každé zo zúčastnených družstiev malo veľkú šancu na úspech, pretože sa prihlásili len štyri celky. V tejto netradičnej skupine najlepšie obstáli Bratislavské Pudingy, basketbalové zoskupenie z hlavného mesta. Druhým mužstvom sa stal žilinský výber Ivanuškovia. Jednu výhru a tretie miesto zaznamenali Vymastené taniere.

Konečné poradie 3×3 Slovakia Tour v Žiline