Horúce slnečné počasie v Žiline nelákalo k vode, ale do športového areálu Bôrik, kde sa uskutočnila ďalšia zastávka 3×3 Basket Tour 2015. Ako dopadla v poradí piata zastávka tohtoročnej tour?

Spojenie dvoch tradičných značiek – Streetball proti rakovine a 3×3 Basket Tour prinieslo želaný výsledný efekt, celkovo sa totiž do siedmich kategórií nahlásilo až 100 družstiev, čo je zatiaľ tohtoročným rekordom v rámci tour. Organizátori mohli byť spokojní, počasie im vyšlo na jednotku a basketbalové kurty v areáli dostali zabrať pod náporom slovenskej, ale i medzinárodnej špičky. Vzhľadom na počet tímov bola v každej kategórii obrovská konkurencia už od samotného začiatku podujatia.

V najmladšej kategórii Mix ZŠ jasným spôsobom ovládlo kategóriu družstvo Shake „N“ Bake, ktoré tvorili majstrovského tímu starších žiakov z Považskej Bystrice. Jasným bodovým i herným spôsobom predčili svojich konkurentov v kategórii. U dievčat pokračuje nadvláda tímu NEHRAJ FORMU, tretie podujatie znamená pre nich tretí plný bodový zisk a ďalšie celkové víťazstvo. Juniorská kategória pripravila niekoľko prekvapení, favoriti totiž museli skloniť hlavy pred novými konkurentmi. Z celkového víťazstva sa nakoniec radovali juniorské družstvo Basket-live. Open fun kategória priniesla prvý plný bodový zisk pre H2B.

Veľká konkurencia bola už ako tradične v hlavných kategóriách. Túlavá Morka vystihla neprítomnosť veľkých konkurentiek a s prehľadom získali ďalších 15 bodov do rebríčku 3×3 Basket Tour. V Open Mixe sa uviedli na medailových pozíciach nové celky, ale víťaz ako po väčšinu tohto ročníka bol rovnaký – Zimný Vánok vládol dramatické záverečné stretnutia a tešil sa tak z ďalšieho víťazného zárezu. A čo mužská kategória? Letný Vánok prvýkrát bez pódiového umiestnenia, zemiakovú medailu bral Basket-live, keď podľahol v súboji o tretie miesto tímu Čistiaci prostriedok. Žilinské nádeje vystupujúce pod názvom Dano a jeho homoši nakoniec neoslavovali v domácom prostredí, museli totiž skloniť klobúk pred Energy Teamom 69, pre ktorého je to tak druhé víťazstvo v rámci tour. Trojkárska súťaž patrila Petrovi Moščovičovi, najlepšiu ruku z hranice trestných hodov mal Michal podhorský.

V Žiline obrovská porcia tímov a zápasov bola zvládnutá jednotku a tak 3×3 Basket Tour má úspešne za sebou prvú polovicu podujatí. Tour pokračuje už o necelé dva týždne v Ružomberku.

Konečné poradie v jednotlivých kategóriách:

Muži: 1. Energy Team 69, 2. Dano a jeho homoši, 3. Čistiaci prostriedok

Ženy: 1. Túlavá Morka, 2. Dobrý ročník jako, 3. Buchtičky

Open Mix: 1. Zimný Vánok, 2. Za 5 pol šiesmej, 3. FitCaffee

Open Fun: 1. H2B, 2. Beef Jerky, 3. InHelp 2015

Juniori: 1. Basket-live juniori, 2. VIP junior, 3. Sedíme v aute

Dievčatá: 1. NEHRAJ FORMU, 2. Water, 3. 1.A