Po krátkej prestávke pokračuje najväčšia slovenská 3×3 Tour šiestim podujatím, Ružomberok hlási opätovný streetballový návrat. Čo všetko čaká účastníkov a divákov ružomberskej zastávky 3×3 Basket Tour?

 

Po týždňovej prestávke sa presúva 3×3 Basket Tour do svojej druhej polovice podujatí a opäť sa vracia do starého známeho prostredia. V sobotu 20. júna nebude Shopping Centrum Stop Shop žiť len nákupmi, ale zraz si tu po roku dajú najlepší slovenskí a zahraniční streetballisti. Pod záštitou regionálneho organizátora spoločnosti Besta Projekting, Slovenskej basketbalovej asociácie a Slovenskej streetballovej asociácie sa od ranných hodín rozbehnú basketbalové boje o cenné body na rebríčka. Každý bod sa počíta, keďže len tie najlepšie celky sa prebojujú na veľké finále, ktoré sa uskutoční na Festivale Grape v Piešťanoch. Aj tentoraz je pripravených celkovo sedem kategórií, do ktorých sa môžu prihlásiť milovníci basketbalu. Samozrejmosťou je prize money v hodnote 111,-€, ktoré čaká na najlepší mužský celok ružomberskej súťaže.

 

Keďže 3×3 Basket Tour vstupuje do svojej druhej polovice, šancí na zisk bodov do rebríčka bude už len ubúdať, rozhodne netreba dlho uvažovať s registráciou svojho tímu a nenechať si ujsť svojho rivala. K slovu sa dostanú mimo tradičných súbojov aj sprievodné súťaže, stále sú totiž voľné miestenky na smečiarsku súťaž v Piešťanoch a preto aj v Ružomberku budeme hľadať ďalšieho účastníka Streetsportline Slam Dunk Contest. Záujem sa dá očakávať aj u ďalších podujatí, tradične atraktívnou je súťaž v trestných hodoch, ktorá aj na tomto podujatí bude vystupovať pod názvom VŠEMvs Free Throw Contest. Dvojice budú mať možnosť zabojovať o vecné ceny aj v streľbe za tri body. Mimo tohto sa môžete tešiť aj na nemenej zaujímavý program, tradične od mikrofónu sa vám bude prihovárať tradične vtipný Martin „Shilo“ Šilan. Niečo viac o sobote nám prezradil aj regionálny organizátor ružomberského podujatia Ľudo Beťko: „Som rád, že po roku opäť v rámci 3×3 Basket Tour privítame hráčov 3×3 basketu z celého Slovenska u nás na 11. ročníku Streetball challenge Ružomberok. Na parkovisku pred Stop Shopom bude pripravených šesť ihrísk a množstvo sprievodných podujatí, zaujímavých prezentácií a predstavení. Ak nám bude počasie naklonené, verím že si tento deň spoločne užijeme a každý kto k nám zavíta, si schuti zahrá basket, dobre sa zabaví a neoľutuje. Keby nám aj počasie náhodou neprialo, tak celé podujatie presťahujeme pod strechu na Zimný štadión. Chcel by som týmto pozvať všetkých aby neváhali, zbalili tenisky a tričko a prišli si k nám užiť parádnu športovú sobotu.“

 

Prihlasovanie a všetky potrebné informácie už tradične nájdete na oficiálnom webe podujatia – www.basketland.sk. Registrácia na šieste podujatie bude uzatvorená vo štvrtok 18. júna úderom polnoci.

Autor: Michal Duchovič/basketland.sk